تلفن

۲۲۰۵۱۸۷۷ ، ۲۲۰۲۰۸۶۵ ، ۲۲۰۱۸۷۴۴ ، ۲۲۰۱۸۷۱۲ ، ۲۲۰۱۸۵۱۱

ایمیل

info@pstco.net pstco.transformer@gmail.com

فکس

۲۲۰۱۸۷۶۳

آدرس

تهران ، بلوارنلسون ماندلا ، ناهید شرقی ، پلاک ۲۰ ، واحد ۸ شرقی - کد پستی ۱۹۱۵۶۸۴۶۴۱
logo-mark-1

دوستان عزیز جهت پیگیری و پاسخگویی سریعتر , لطفا درخواستتان را به شماره 09122084906 واتساپ یا تلگرام نمایید.

با تشکر مدیریت عامل شرکت -شریفی

 

چنانچه سؤالی دارید یا با مشکلی روبه‌رو شده‌اید لطفا با ما تماس بگیرید. ما از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ به همه‌ی تلفن‌ها پاسخ می‌دهیم. شماره شما خارج از این زمان ثبت می‌شود و در اولین فرصت ، با شما تماس خواهیم گرفت. به ایمیل‌ها معمولاً ظرف چهار ساعت ، و در موارد استثنایی ،‌ حداکثر یک روز کاری ، رسیدگی می‌شود.


  پایداري در برابر اکسیداسیون 

  • توانايي روغن عايقي براي مقاومت در مقابل اکسيداسيون تحت استرسهاي حرارتي و در حضور اکسيژن و کاتاليزورهاي مس را پايداري اکسيداسيون مي نامند. عواملی مانند: رطوبت،اکسیژن،میدان های مغناطیسی بالا ودما موجب ایجاد واکنشهای تخریبی در روغن می شوند.
  • به منظور کاهش فرایند اکسیداسیون روغن می بایست عوامل مذکور حذف ویا کاهش داد ویا اینکه ترکیبات انتی اکسیدانتی در روغن استفاده نمود.
  • روش تست: طبق IEC60296IEC 61125 روغن درحدود 25 گرم در مجاورت حلقه مسی و هوا در دمای 120درجه سانتی گراد وزمان تست بسته به نوع روغن بدونه آنتی اکسیدانت  164 ساعت و یا با آنتی اکسیدانت 500 ساعت اندازگیری می شود و یا کمی آنتی اکسیدانت  332 ساعت در انتها مقدار لجن و اسیدیته وتانژانت دلتای روغن اندازگیری می شود.
  • فرآيند اکسيداسيون:
  • اين فرآيند نتيجه واکنش شيميايي هيدروکربن هاي موجود با اکسيژن مي باشد. (اکسيژن ممکن است در اثر تماس روغن با هواي محيط و يا هنگام توليد، بصورت محلول در روغن باقي مانده باشد.همچنين مي تواند تحت تنش حرارتي اعمالي به عايق سلولزي نيز ايجاد گردد ) .
  • در فرآيند مذكور يک يا چند زنجيره مولکولي پاره و اکسيژن محلول در روغن جانشين آن مي شود.
  • در اين فرآيند ،ابتدا اسيدهاي محلول و عناصر قطبي (مانند: پراکسیدها ، کتونها آلدئیدها ، اسیدهارادیکال های آزاد و غیره ) ايجاد و در انتهاي عمل اکسيداسيون ، لجن توليد مي شود.
  •  لجن سياه رنگ و چسبنده که از روغن جدا شده و به ته ترانسفورماتور و يا ديواره آن و يا به سيم پيچ ها مي چسبد.
  • تشکيل مواد رسوبي ، به علت کاهش هدايت حرارتي و پائين آوردن استقامت عايقي روغن ، بسيار زيان بخش است بطوري که لايه نازک رسوب ، گراديان دماي مس نسبت به روغن را افزايش داده و درجه حرارت سيم پيچ از حالت بدون رسوب بيشتر مي گردد.

  Oxidation Stabilityتست روغنکنترل کیفی