تلفن

۲۲۰۵۱۸۷۷ ، ۲۲۰۲۰۸۶۵ ، ۲۲۰۱۸۷۴۴ ، ۲۲۰۱۸۷۱۲ ، ۲۲۰۱۸۵۱۱

ایمیل

info@pstco.net pstco.transformer@gmail.com

فکس

۲۲۰۱۸۷۶۳

آدرس

تهران ، بلوارنلسون ماندلا ، ناهید شرقی ، پلاک ۲۰ ، واحد ۸ شرقی - کد پستی ۱۹۱۵۶۸۴۶۴۱
logo-mark-1

دوستان عزیز جهت پیگیری و پاسخگویی سریعتر , لطفا درخواستتان را به شماره 09122084906 واتساپ یا تلگرام نمایید.

با تشکر مدیریت عامل شرکت -شریفی

 

چنانچه سؤالی دارید یا با مشکلی روبه‌رو شده‌اید لطفا با ما تماس بگیرید. ما از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ به همه‌ی تلفن‌ها پاسخ می‌دهیم. شماره شما خارج از این زمان ثبت می‌شود و در اولین فرصت ، با شما تماس خواهیم گرفت. به ایمیل‌ها معمولاً ظرف چهار ساعت ، و در موارد استثنایی ،‌ حداکثر یک روز کاری ، رسیدگی می‌شود.


  این تست را به کمک دستگاه میگر انجام می دهند و در زمانهای ۱۵ ثانیه و۶۰ ثانیه و۵ دقیقه و ۱۰ دقیقه اندازه گیری میکنند. اندازه گیری به قرار زیر است:
  LV HV
  HV +E LV
  LV+E HV

   یکی از ساده ترین و بدیهی ترین آزمایشات،آزمایش عایقی ترانسفورماتور می باشد،این آزمایش از ابتدای ساخت ترانسفورماتور بطور مکرر انجام می شود،و کمک بزرگی است برای اطمینان از اجرای صحیح نصب بوئین ها،عایق ها،و کلیه قطعات در هنگام مونتاژ روی هسته ترانسفورماتور و نهایتاً پس از اتمام ساخت اکتیوپارت(هسته و سیم پیچ) و پس از نصب در کوره و بیرون آوردن اکتیوپارت این آزمایش تکرار می شود تا همچنان اطمینان از سلامت عایقی وجود داشته باشند.پس از نصب اکتیوپارت در تانک ترانسفورماتور و غوطه ور شدن آن در روغن عایق و نصب قطعات و عایق ها و بستن بام ترانس و نصب بوشینگ ها، در این حالت نیز اولین آزمایش، میگر خواهد بود و در صورت پاسخ صحیح به ترتیب آزمایشات غیر مخرب انجام می گردد.

  اصول آزمایش:

   اصولاً هر جسم عایق وقتی تحت میدان الکتریکی قرار می گیرد،بستگی به کیفیت عایقی، نواحی مغناطیسی داخل جسم با جهت میدان مخالفت می نمایند یا به عبارتی قطب های مغناطیسی یا بطور کامل در جهت مخالف میدان قرار می گیرند یا تعداد  اندکی از آنها فقط در جهت میدان قرار می گیرد.هر چه این دو قطبی ها مخالفت بیشتری نمایند،مقاومت عایقی جسم بالاتر می رود.در بعضی مواقع مدت زمان اعمال میدان هر چه بیشتر می شود.دو قطبی ها بیشتر مقاومت می کنند.روغن عایق و کاغذهای عایقی در ترانسفورماتور وقتی به هم آغشته می شوند،عایق بسیار قوی بوجود می آورند.در ساخت ترانسفورماتور.از سیم پیچ و هسته استفاده می کنند که قسمت اصلی ترانسفورماتور بوده و این بخش از ترانسفورماتور که اکتیو پارت نامیده می شود تحت ولتاژ فشار قوی قرار می گیرد، به منظور عایق کاری و ایجاد فاصله بین سیم پیچ ها ،سیم پیچ و هسته و مجموعه اکتیو پارت با بدنه ترانس از عایق های کاغذی و روغن عایق استفاده می شود. بنابراین به منظور اطمینان از وضعیت عایقی، مبادرت به انجام آزمایش میگر تست مینمایند اصولاًَ این آزمایش به منظور سنجش میزان عایقی بر جسم مگااهم فی مابین بوئین های LV-HV و بوئین LV+HV به بدنه و سیم پیچ ها به هسته که بر اساس فرم های خاص تکمیل می گردد.      

  ضریب اندیکس PI

   به منضور اطمینان از مقادیر اندازه گیری شده معمولاً زمان را در انجام تست دخالت می دهند،چنانچه قبلاً اشاره گردید هر چه مدت زمان اعمال میدان الکتریکی بیشتر باشد دو قطبی ها این فرصت را بدست می آورند تا وضعیت خود را نشان دهند بنابراین براساس استاندارد  توسط دستگاه تست به مدت ۱۵ ثانیه میدان اعمال گردیده ونتیجه آزمایش یاداشت میگردد وپس از گذشت یک دقیقه مجدداٌ نتیجه آزمایش یادداشت میگردد . از تقسیم مقدار قرائت شده در مدت یک دقیقه به مقدار قرائت شده در مدت زمان ۱۵ ثانیه ضریب اندیکسPI  را بدست می آورند در این حالت این عدد باید بزرگتریا مساوی عدد ۴ باشد البته این آزمایش به صورت یک دقیقه وده دقیقه نیز انجام می شود در این حالت مقدار PI که از تقسم نتیجه آزمایش ده دقیقه به یک دقیقه بدست می آید.

  در ترانسفورماتورهای نو که تازه ساخته شده اند دارای قدرت عایق بسیار بالایی هستند میزان عایقی۱۵ و یک دقیقه بسیار به هم نزدیک می باشند که در این حالت ضریب اندیکس PI عدد کوچکی خواهد بود و شاید حدود ۵/۱ باشد در این حالت جای نگرانی نیست زیرا میزان عایقی اینقدر بالاست که لزومی به در نظر گرفتن PI نمی باشد.اما در ترانسفورماتورهایی که سالها در شبکه هستند یا ترانسفورماتورهای در حالت باردار وقتی برای مدتی از مدار خارج می گردد در حین آمایش میزان عایقی پایین می باشد در اینجا موضوع (PI) اهمیت زیادی دارد.در رابطه با انجام آزمایشات و اعلام نظر در مورد ترانسفورماتور مستلزم تجربه زیادی می باشد که ما فقط بطور اختصار توضیح داده ایم. مثلاً کیفیت روغن، عاری از رطوبت و ناخالصی ها نقش زیادی در افزایش مقاومت عایقی دارد.خشک نمودن اکتیوپارت توسط وکیوم و انجام فیلتراسیون روغن ،رعایت دستوالعمل ها،باعث افزایش مقاومت عایقی ترانسفورماتور می گردد.در این رابطه تجربه زیادی در دست می باشد که در صورت لزوم و درخواست همکاری خواهد شد.  

  تست الکتریکال